Psí škola

Od ledna 2008 se mnou panička pravidelně jezdí do naší psí školičky. Je to Psí škola MIMI kousek od nás, ve Velkém Borku. Prvních pár hodin jsem byla celá překvapená, kam mě to ta panička vzala... Časem jsem si ale našla nové prima kamarády a už vím, že poslouchat se občas musí, nedá to ani moc práce a odměn za šikovnost je pak víc než dost. Teta úča Věrka se strejdou Dušanem mají s pejskama spoustu zkušeností a díky nim budu jen lepší a šikovnější :o)
Nejvíc mě baví překážky. Škoda, že je skáčem až na konci hodiny, já bych klidně mohla pořád. A taky dlouhodobé odložení je dobrý ... nic se nemusí dělat, jen ležet, a ještě mě za to panička pochválí ! Teda ... je to dobrý jen v létě, v zimě se mi to moc nelíbí, na té studené trávě ...

Zhruba v polovině roku 2009 jsme začaly chodit na póle i z jiného důvodu než je běhání za zajíčkama. Začaly jsme trénovat stopičky a já jsem objevila novou radost :o) Loveckého psíka prostě nezapřu. Nejdříve panička sehnala několik litrů krve a stopovala jsem fiktivní postřelené zviřátko, tak jak je to potřeba pro zkoušky barvářů. Strašně mě to bavilo, ale prý jsem byla moc rychlá. Tak teď trénujem trochu jinak, zpomalila jsem a stopuju paničku. A dostaly jsme od tety úči už pár pochval :o)

No a v poslední době jsem si řekla, že už jsem dospělá a že udělám paničce radost, aby pro ty aporty, co mi hází, nemusela pořád chodit sama ... a nosím jí je s lehkostí a radostí, jako bych to dělala od mala :o) Znám pár zrzounů, kterým to problémy nedělá, ale znám i takové, kterým je vlastní ridgebačí schopnost aportky ignorovat :o)

Přehled  Růžiných složených zkoušek : ZOP , ZZO , BH , ZPU-1

Od léta 2011 se stali pravidelnými návštěvníky školičky i Heri se Šemíčkem. Ti se mají zatím hodně co učit, aby dohnali mamku:o) Ale jde jim to zatím moc pěkně ...  S Růžou se nyní věnujeme hlavně nácviku stopiček.

Přehled Šemíkovo složených zkoušek: ZZO , BH , ZOP
Přehled Heriho složených zkoušek: ZZO , BH , ZOP

Více obrázků v galerii

ENGLISH